Zdaniem amerykańskiego „Washington Post” Polacy oraz Węgrzy mogą czuć się największymi zwycięzcami szczytu UE. Jedno z największych mediów w Stanach Zjednoczonych mówi o dużym sukcesie naszej dyplomacji.

Bardzo możliwe, że to Polska okaże się największym beneficjentem unijnego szczytu. Pomimo sprzeciwu niektórych państw, udało się osiągnąć kompromis, z którego możemy być zadowoleni. Zadowolenia z takiego rozwoju sytuacji nie ukrywa Mateusz Morawiecki, a Kancelaria Premiera od rana zamieszcza w social mediach grafiki przedstawiające dane dotyczące środków, które otrzymamy.

Czytaj także: Trump zaczyna oczyszczanie? Niezidentyfikowani agenci federalni ściągają Antifiarzy z ulicy. Na nic jęki i krzyki

W przypadku naszego państwa otrzymamy około 125 miliardów euro w postaci dotacji bezpośrednich. Do tej kwoty dojdą jeszcze tzw. pożyczki uprzywilejowane. Amerykańskie media zwróciły uwagę na to, że kontrowersje budziła kwestia praworządności. „Washington Post” podkreślił, że niekorzystny dla Polski zapis nie znalazł się w ostatecznym projekcie.

Przeczytaj również:  Morawiecki przedstawia rady, jak przetrwać kryzys energetyczny. "Apelujemy, aby dokonywać reglamentacji" [+WIDEO]

Czytaj także: Krystyna Janda udaje się na emigrację. Wiadomo dokąd

Źródło: Dorzeczy.pl

(Visited 118 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj