Kraków

Kanadyjska dyplomatka kłamała i szkalowała Kraków. Prędko pożałowała swoich słów

Była ambasador Kanady w Izraelu Vivian Bercovici została autorką skandalicznego wpisu w serwisie Twitter. Dyplomatka oskarżyła Kraków o udział w masowym mordzie społeczności żydowskiej. 

Kraków podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej był stolicą Generalnego Gubernatorstwa. To właśnie w tym mieście naziści ręką Hansa Franka uskuteczniali terror wymierzony w ludność polską oraz żydowską. Powyższe fakty historyczne wydają się oczywiste, jednak jak się okazuje — nie dla wszystkich.

Vivian Bercovici do roku 2016 pełniła stanowisko ambasador Kanady w Izraelu. Dyplomatka, używając mało dyplomatycznego języka postanowiła zaatakować na Twitterze stolicę Małopolski, przerzucając na aglomerację odpowiedzialność za zbrodnie hitlerowskie. Polskie miasto określiła mianem „szczególnego miejsca, gdzie mordowano Żydów”.

Kraków zajmuje szczególne miejsce w mordowaniu, torturach i anihilacji własnej społeczności żydowskiej. A jego wysiłki na rzecz komercjalizacji tego są wulgarne. Kraków to także krótka przejażdżka samochodem z Auschwitz. Wiedzieli wszystko. I nie zrobili nic, aby to zatrzymać. Fakty — zawyrokowała w swoim krótkim wpisie Bercovici.

Polscy internauci szybko zareagowali na oskarżenia ze strony Kanadyjki. W efekcie Vivian Bercovici najpierw usunęła swój kłamliwy wpis, a niedługo potem skasowała bądź tymczasowo ukryła konto na Twitterze.

Przeczytaj również: Smutne wieści ze Szwecji. Greta Thunberg pogrążona w żałobie

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these