Nastoletnia aktywistka klimatyczna Greta Thunberg poinformowała w mediach społecznościowych o śmierci swojego dziadka.

Fritz-Olof Thunberg był związany z aktorstwem. Pracował także jako reżyser oraz lektor, często udzielał swojego głosu w kreskówkach oraz programach radiowych. Urodził się 21 maja 1925 roku w miejscowości Vasteras. Pod koniec lat 40. ukończył szkołę teatralną Calle Flygare w Sztokholmie.

Mężczyzna w ciągu 75 lat swojej długiej kariery wystąpił w dziesiątkach szwedzkich filmów oraz pracował przy realizacji licznych słuchowisk radiowych. Od początku lat 50. związany był z radiem, gdzie początkowo prowadził program „Mannen i svart” (pol. „Człowiek w czerni”). W jego trakcie, z użyciem głębokiego głosu, prezentował historie z pogranicza horroru i fantastyki.

Dziadek aktywistki zmarł w poniedziałek 24 lutego, w wieku niespełna 95 lat.

Był jedną z najmilszych osób, jakie kiedykolwiek spotkałam. Strasznie za nim tęsknimy — napisano na oficjalnym koncie szesnastolatki.

Przeczytaj również: Hołdys u Kuźniara: „U mnie na wsi, kiedy Duda agitował za prezydenturą, to mnie pytały te wiejskie panie w sklepie…”

źródło: Twitter

(Visited 175 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Artykuł o „Margot” na Wikipedii z najwyższym poziomem ochrony. Tylko wybrani mogą ingerować w treść

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here