propolski.pl: Skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu

Albania ukarana za skandal podczas meczu z Polską! FIFA nie miała litości

FIFA nie miała litości dla Albańskiego Związku Piłki Nożnej nakładając na niego surową karę. Wszystko przez skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu Albania-Polska, który odbywał się w wyjątkowo napiętej atmosferze.

Mecz Albania-Polska zakończył się zwycięstwem polskiej drużyny, która zdobyła jedną bramkę. Spotkanie to miało ogromne znaczenie dla Polaków, jeżeli chodzi o eliminacje do Mistrzostw Świata 2022.

Trafienie Polaków tak mocno rozwścieczyło kibiców gospodarzy, że zaczęli oni rzucać puszkami i kubkami w swoich przeciwników.

Zanim rozpoczął się mecz w Tiranie kibice zdążyli napaść na sympatyków polskiej drużyny. Wówczas również w ruch poszły butelki oraz kufle, a w całym zamieszaniu musiała interweniować policja.

Był to jedynie przedsmak zdarzeń, ponieważ albańscy kibice wykazali się wyjątkową nieodpowiedzialnością i brakiem ogłady.

Gdy w 77. minucie padła zwycięska bramka w stronę polskich zawodników poleciały rozmaite niebezpieczne przedmioty. Sędzia przerwał wtedy spotkanie, a na trybuny wkroczyła policja.

Przerwany mecz został niedługo później wznowiony, jednak atmosfera nienawiści pozostała w powietrzu.

Do całej sprawy ustosunkowała się FIFA, która potępiła zachowanie kibiców. Federacja po przeanalizowaniu zapisu z meczu postanowiła wyciągnąć poważne konsekwencje od Albańskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasi przeciwnicy muszą teraz zapłacić karę w wysokości 150 tys. franków, a jeden mecz eliminacji MŚ w Tiranie będzie rozegrany bez udziału publiczności.

— AFF wyraża ubolewanie z powodu tej decyzji i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości i nie zaszkodziły naszej reprezentacji w jej międzynarodowych występach — napisano w komunikacie.

Zobacz również: Skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu Albania – Polska. Sędzia musiał przerwać mecz! [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these