Australijski aktor Blake Davis usłyszał wyrok skazujący na 5 lat i 3 miesiące więzienia. W sierpniu 2018 roku zabił mieczem samurajskim rapera Jeta McKee, który wdarł się do mieszkania 31-letniego aktora i jego dziewczyny.

31-letni aktor w 2020 roku został oczyszczony z zarzutu morderstwa, lecz ława przysięgłych uznała go winnym zarzutu zabójstwa. Zdaniem sądu mężczyzna przekroczył granice obrony koniecznej.

Raper Jett McCee był wówczas pod wpływem metamfetaminy. Włamał się do mieszkania Davisa i groził mu oraz jego dziewczynie Hannah Quinn atrapą broni. McCee wymierzył wówczas kastetem cios w twarz aktora, zabrał torebkę jego partnerki i wypadł z lokalu na ulicę.

Napastnik nie uciekł jednak daleko. Został pochwycony przez Quinn i Davisa, który kataną zadał złodziejowi śmiertelny cios w głowę.

Telewizja ABC podaje, iż w czasie procesu na jaw wyszło, że raper zaatakował parę wiedziony przekonaniem, iż ci handlują narkotykami. Blake Davis bronił się, uzasadniając zabójstwo obroną swojej dziewczyny.

— Nie mam wątpliwości, że życie rodziny McKee i rodziny Davisów zostało na zawsze zdruzgotane — orzekła sędzia sądu najwyższego stanu Nowa Południowa Walia Natalie Adams. W uzasadnieniu wyroku dodała, że ci, którzy bezprawnie zabijają, powinni być ukarani”.

Przeczytaj również:  Tak Kadyrow reagował na przemówienie Putina. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Sędzia dodała, że gwałtowne wtargnięcie do domu 31-latka i cios kastetem sprawiły, że Davis miał zaburzoną ocenę sytuacji. Podkreśliła jednak, że mężczyzna przekroczył obronę konieczną i działał z zamiarem odebrania życia — czytamy w australijskim wydaniu dziennika „Daily Telegraph”.

Mężczyzna został nieprawomocnie skazany na pięć lat i trzy miesiące więzienia. Obrońcy aktora zapowiedzieli apelację. Quinn została uznana winną współudziału w zabójstwie. Telewizja ABC poinformowała, że wyrok w sprawie partnerki Davisa zapadnie w przyszłym miesiącu.

Przeczytaj również: Zakrzepica po przyjęciu preparatu AstraZeneca. Oficjalne tłumaczenie: „Nie ma związku ze szczepionką”

Przeczytaj również: Andrzej Chyra pod ostrzałem oburzonych internautów. Wyłączył komentarze. Powodem pogrzeb

https://www.youtube.com/results?search_query=blake+davis

źródło: Nczas

(Visited 1 788 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj