Korwin-Mikke

Awantura w Sejmie. Janusz Korwin-Mikke sprowokował Lewicę słowami o Hitlerze

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke skomentował pogląd Lewicy, że szkolnictwo nie poradzi sobie bez państwa. Na sali sejmowej szybko wybuchła awantura, szczególnie po tym, jak padło nazwisko Adolfa Hitlera.

— Konfederacja o szczególnych postanowieniach ustawy budżetowej myśli to samo co o ogólnych postanowieniach ustawy budżetowej, czyli odnosi się do tego negatywnie. Aczkolwiek po wysłuchaniu przemówień przedstawicieli lewicy, np. wielce czcigodnego posła Treli nabieramy wrażenia, że mogłoby być jeszcze gorzej, co jest pewną nutką optymizmu — mówił Janusz Korwin-Mikke.

Parlamentarzysta chciał uświadomić lewicowych polityków na temat socjalizmu. Wyjaśnił, że za rządów Hitlera wiele spraw wyglądało inaczej, a podatki były znacznie niższe.

— Chciałbym tutaj uświadomić pana Trelę, który powiedział, że jeżeli będzie tak, jak jest, to bez pomocy państwa i samorządów szkolnictwo polskie upadnie. Za okupacji, gdzie rząd nie pomagał samorządom, istniała potężna sieć prywatnych liceów, które dawały sobie radę bez pomocy państwa, a nawet z pewną przeszkodą ze strony ówczesnego państwa. A było to dlatego, że podatki za Hitlera były znacznie niższe i ludzi było stać — kontynuował Korwin-Mikke.

Na sali wybuchła awantura, ponieważ Lewica zaprotestowała przeciwko tym słowom.

— Wam jest wstyd, że gnębicie Polaków bardziej niż narodowy socjalizm! Wstydźcie się! To jest hańba dla Polaków, że nakładają na Polaków wyższe podatki niż Adolf Hitler — nie ustępował poseł Konfederacji.

Wzburzony Korwin-Mikke przytoczył przykłady, dlaczego socjalizm jest szkodliwy. Dodał, że polega on na tym, że trzeba zabierać jednym, by móc dawać drugim.

— Moja partia nie dopuszcza do tego, że można zabierać jednym i dawać drugim, bo jeśli zaczynamy zabierać jednym i dawać drugim, to wówczas ludzie nie skupiają się na pracy, tylko na tworzeniu koalicji, żeby zabrać innym i dawać sobie. Dlatego tego typu rozwiązania odrzucamy — wyjaśnił.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these