Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci powrócą do szkół od 1 września. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu rp.pl temu pomysłowi sprzeciwia się 1/3 badanych.

Co czwarta osoba ankietowana nie zajęła w tej sprawie jednoznacznego stanowiska.

Sondaż SW Research dla rp.pl nie pozostawia złudzeń. 43,1 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi „tak”, natomiast „nie”  33,3 proc. ankietowanych.

Zdania na temat powrotu dzieci do szkół nie ma 23,6 proc. badanych. Na portalu czytamy, że według epidemiologów takie rozwiązanie może sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce.

— Za powrotem dzieci do szkół 1 września najczęściej opowiadają się ankietowani pomiędzy 25-34 rokiem życia (51 proc.), z wyższym wykształceniem (45 proc.), zarabiający od 1001 do 2000 zł (51 proc.) oraz mieszkańcy wsi (45 proc.). Badani, którzy są przeciwnego zdania to najczęściej osoby do 24 roku życia (55 proc.), z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (57 proc.), zarabiające poniżej 1000 zł (52 proc.) oraz mieszkańcy miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (39 proc.) W każdej z możliwych odpowiedzi nie ma istotnych różnic pomiędzy płcią — skomentował wyniki sondażu Adam Jastrzębski z SW Research.

Badanie przeprowadzono przez agencję badawczą SW Research wśród 800 użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 18-19 sierpnia.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 236 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Donald Tusk nagrany na tajnej naradzie po Smoleńsku. "Rosjanie mają przewagę". Taśmy miały zostać zniszczone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here