Strona główna Świat Został zaatakowany przez Antifę. Wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do ekstremistów

Został zaatakowany przez Antifę. Wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do ekstremistów

3 min czytania
0
2
50,431
Antifę

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z USA, ukazujące mężczyznę odpierającego Antifę z bronią w ręku. Według relacji świadków oraz notki policyjnej mieszkaniec Albuquerque (Nowy Meksyk) bronił pomnika konkwistadora, który chcieli zniszczyć aktywiści Black Lives Matter.

Ścigany przez Antifę 31-letni Stephen Ray Baca został aresztowany po tym jak wypełnił obowiązek obywatelski wpisujący się w zapobiegnięcie dokonania przestępstwa — w tym przypadku chodziło o brak zgody na wandalizm. Początkowo obrońca pomnika konkwistadora z Albuquerque wpadł w tłum protestujących i potraktował część z nich gazem pieprzowym. Ucierpieć miała jedna z obecnych na miejscu młodych kobiet, pchnięta przez niego na ziemię.

Następnie ściągając na siebie uwagę agresywnych protestujących, mężczyzna rzucił się do ucieczki. W pogoń za nim ruszyło kilku domniemanych członków organizacji Antifa. Stephen Ray Baca został zaatakowany przez nich pięściami, nożem oraz deskorolką. Ze strony napastników padły również werbalne groźby pozbawienia go życia. 

Chwilę potem 31-latek oddał ostrzegawcze strzały w powietrze. Kiedy jednak to nie poskutkowało, Baca postrzelił agresora w klatkę piersiową.

Postrzelony o nazwisku Scott Williams żyje i jest w stabilnym stanie. Baca został aresztowany i prawdopodobne jest, że usłyszy zarzuty przekroczenia obrony koniecznej.

Przeczytaj również: Szarpanina na wiecu Andrzeja Dudy. Zwolennicy prezydenta starli się ze zwolennikami Trzaskowskiego

źródło: Washington Post

Reakcja
170
Przeczytaj również:  Greta Thunberg nową ekspertką od koronawirusa. Wystąpi w panelu dyskusyjnym stacji CNN
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Świat

Sprawdź również

Typowe USA: Uczestnicy marszu przeciw przemocy pobili się z uczestnikami marszu przeciw brutalności

W Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w Nowym Jorku, odbyły się dwie manifestacje przeciw…