W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z USA, ukazujące mężczyznę odpierającego Antifę z bronią w ręku. Według relacji świadków oraz notki policyjnej mieszkaniec Albuquerque (Nowy Meksyk) bronił pomnika konkwistadora, który chcieli zniszczyć aktywiści Black Lives Matter.

Ścigany przez Antifę 31-letni Stephen Ray Baca został aresztowany po tym jak wypełnił obowiązek obywatelski wpisujący się w zapobiegnięcie dokonania przestępstwa — w tym przypadku chodziło o brak zgody na wandalizm. Początkowo obrońca pomnika konkwistadora z Albuquerque wpadł w tłum protestujących i potraktował część z nich gazem pieprzowym. Ucierpieć miała jedna z obecnych na miejscu młodych kobiet, pchnięta przez niego na ziemię.

Następnie ściągając na siebie uwagę agresywnych protestujących, mężczyzna rzucił się do ucieczki. W pogoń za nim ruszyło kilku domniemanych członków organizacji Antifa. Stephen Ray Baca został zaatakowany przez nich pięściami, nożem oraz deskorolką. Ze strony napastników padły również werbalne groźby pozbawienia go życia. 

Chwilę potem 31-latek oddał ostrzegawcze strzały w powietrze. Kiedy jednak to nie poskutkowało, Baca postrzelił agresora w klatkę piersiową.

Postrzelony o nazwisku Scott Williams żyje i jest w stabilnym stanie. Baca został aresztowany i prawdopodobne jest, że usłyszy zarzuty przekroczenia obrony koniecznej.

Przeczytaj również: Szarpanina na wiecu Andrzeja Dudy. Zwolennicy prezydenta starli się ze zwolennikami Trzaskowskiego

źródło: Washington Post

(Visited 467 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Nalegam na słuchanie ze zrozumieniem". Sprzeczka Hołowni z Gozdyrą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here