propolski.pl: Pilne

Zmasowany atak rakietowy na Ukrainie. Słychać było odgłosy wybuchów

„Ukraińskie siły obrony powietrznej zneutralizują dzisiaj najwięcej rosyjskich pocisków od początku wojny” – przekazał na Telegramie szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim. W całym kraju trwa zmasowany atak rakietowy. Nie brakuje doniesień o działaniach sił obrony przeciwlotniczej oraz przeciwrakietowej.

Ukraińskie media ok. godz. 7:30 czasu polskiego powiadomiły o wybuchach w Kijowie, a także w obwodach czernihowskim i odeskim.

Doradca prezydenta Ołeksij Arestowycz oznajmił, że możemy spodziewać się ataku przy użyciu nawet 100 pocisków, wystrzelonych w kilku turach.

– Pracują siły obrony powietrznej. Odłamki zestrzelonej rakiety uszkodziły prywatny budynek w dzielnicy darnickiej (w Kijowie) i zaparkowany w pobliżu samochód. Weryfikujemy informacje na temat ofiar – dodały władze ukraińskiej stolicy.

Okazuje się, że pociski Rosjan uderzyły w Charków. Nie wiadomo, w co dokładnie trafiono i czy ktokolwiek ucierpiał.

– Odgłosy wybuchów było również słychać m.in. we Lwowie, Odessie i Mikołajowie. W obwodach żytomierskim i połtawskim uruchomiono systemy obrony przeciwrakietowej – napisał portal Suspilne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA: Dramatyczny atak śnieżycy. Kilkadziesiąt ofiar

źródło: PAP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these