Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do Rosjan, zalecając im, by odchodzili z pracy i występowali przeciwko rosyjskiej agresji.

Przemówienie polityka zostało wyemitowane w nocy z wtorku na środę.

– Obywatele Rosji: kto z was ma dostęp do autentycznych źródeł informacji, może sobie uświadomić, czym zakończy się dla waszego kraju ta wojna – wstydem i ubóstwem, wieloletnią izolacją, represją systemu, który będzie was traktował tak, jak teraz Rosja traktuje nas. Wszyscy pragniemy pokoju i zwycięstwa. Jeszcze trochę i zdobędziemy to, co należy nam się zgodnie z prawem – podkreślił ukraiński przywódca.

Prezydent Ukrainy przekazał również informację o śmierci rosyjskiego generała.

– Nasi bohaterowie bronią Ukrainy na wszystkich kierunkach, gdzie wróg próbuje się przedrzeć. Rosja traci wielu ludzi, co najmniej jeden generał rosyjski dziś zginął – dodał Zełenski. Ponadto zwrócił się do Rosjan, by ci wystąpili przeciwko Putinowi i sprzeciwili się wojnie.

– Do urzędników Federacji Rosyjskiej: jeżeli zachowacie swoje stanowiska i nie wystąpicie przeciwko wojnie, międzynarodowa społeczność pozbawi was wszystkiego, czego dorobiliście się przez te wszystkie lata. Już nad tym pracują. Odchodźcie z pracy. Parę miesięcy bez pracy będzie dla was lepsze niż całe życie pod reżimem sankcji – tłumaczył prezydent Ukrainy.

Przeczytaj również:  Wyniki exit-poll wyborów we Włoszech. Szykuje się polityczne trzęsienie ziemi w UE?

Zobacz również: Jarosław Kaczyński w Kijowie: „Potrzebna jest misja pokojowa NATO”

Zobacz również: Skandaliczna odpowiedź na pomysł prezesa PiS: „Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy”

źródło: Onet.pl

(Visited 124 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj