Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił aktualną sytuację Rosjan, mówiąc, że straty przez nich poniesione świadczą o „operacji pogrzebowej”, a nie „operacji specjalnej”.

– Łączne straty wroga w przeliczeniu na zabitych zbliżają się do 65 tys. Tak wielu obywateli Rosji oddało swoje życie za możliwość ignorowania rzeczywistości przez garstkę ludzi na Kremlu – powiedział ukraiński prezydent.

– Patrząc, jak przebiega rosyjska „operacja pogrzebowa”, można powiedzieć, że nawet 100 tysięcy martwych obywateli Rosji nie skłoni Kremla do odrobiny refleksji – dodał Zełenski.

Zełenski o sankcjach

Przywódca Ukrainy zaapelował o nakładanie kolejnych sankcji na Rosję, a także o pomoc dla jego państwa. Ponadto dodał, że „tylko realne zwycięstwo Ukrainy obroni wolny świat przed rosyjskim terrorem i szantażem”.

– Tylko całkowite wyparcie okupantów z ukraińskiej ziemi i demontaż zdolności terrorystycznego państwa – to wszystko jest drogą do pokoju. Każdy, kto odda się w ręce ukraińskich władz – będzie żył. A ci, którzy nadal walczą w armii rosyjskiej lub wśród najemników, takiej możliwości nie mają – przyznał prezydent Ukrainy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kidawa-Błońska ponownie „błysnęła”. Jej zdaniem Pałac Saski zbudowali Rosjanie [WIDEO]

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

źródło: DoRzeczy

(Visited 107 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj