Prezydent Wołodymyr Zełenski przestrzegł rodaków przed zimą, która, jak ocenia, będzie najtrudniejszą w historii. Ukraiński przywódca przypomniał, że 24 października minie osiem miesięcy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

– Co osiągnęliśmy przez ten czas? Broniliśmy niepodległości naszego państwa, a Rosja nie może tego zmienić. Nadejdzie czas, kiedy cała Ukraina będzie wolna – powiedział Zełenski.

Polityk dodał, że „Ukraina przełamuje tzw. drugą najsilniejszą armię świata i od tej pory Rosja będzie tylko pionkiem”.

– Błagają o coś w Iranie, próbują wycisnąć coś z zachodnich narodów, wymyślają różne bzdury na temat Ukrainy. Rosyjski potencjał marnuje się na wojnę z naszym krajem i całym wolnym światem – wyjaśniał.

Przywódca Ukrainy zaznaczył, że „im więcej Rosja traci teraz swojego potencjału, tym więcej realnej wolności uzyskają wszystkie narody zarówno wokół Rosji, jak i w jej granicach”.

Zełenski: Najtrudniejsza zima w historii

– Świadomość porażki jest coraz silniejsza w Rosji, ale mając to na uwadze, nie mamy prawa odpoczywać. Wciąż musimy iść drogą do ukraińskiego zwycięstwa. Musimy zachować maksymalną mobilizację naszych partnerów na rzecz walki o wolność i nie pozwolić naszemu wspólnemu wrogowi na rozbicie globalnej koalicji prodemokratycznej. To właśnie robimy wszyscy – Ukraińcy, Europejczycy, ludzie z całego świata, którzy cenią wolność – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mnie to daje do myślenia”. Kwaśniewski skomentował sytuację w Rosji

Źródło: Ukrinform

(Visited 130 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj