propolski.pl: Putin

“Wykorzystują Ukraińców jak mięso armatnie”. Putin uderza w kraje NATO

– Zachód zachęcał do terroru w Donbasie i wykorzystuje Ukraińców jako mięso armatnie – nie przebierał w słowach prezydent Rosji Władimir Putin. Polityk uczestniczył w spotkaniu ministrów obrony krajów członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy i Wspólnoty Niepodległych Państw.

Przywódca Rosji uważa, że Zachód zrobi wszystko, by utrzymać swoją dominację.

– Poważne konsekwencje takich działań widzimy dzisiaj na Ukrainie. Przez szereg lat Zachód bezwstydnie wysysał i eksploatował swoje zasoby, zachęcał do ludobójstwa i terroru w Donbasie, wręcz zamienił ten kraj w kolonię, a teraz cynicznie wykorzystuje Ukraińców jako mięso armatnie, jako taran przeciwko Rosji, nadal zaopatrując Ukrainę w broń i amunicję, wysyłając najemników i popychając ją na samobójczą ścieżką – przekonywał Putin.

Putin krytykuje zachodnie sankcje

W ocenie prezydenta, by powstrzymać alternatywne modele rozwoju, Zachód wykorzystuje sankcje i podżega do konfliktów zbrojnych.

– Charakter i skala współczesnych zagrożeń stawia coraz większe wymagania przed naszymi kontaktami w resortach obrony. Konieczne jest wspólne działanie na rzecz stworzenia bardziej elastycznego i trwałego systemu bezpieczeństwa i współpracy, adekwatnego do aktualnych wyzwań, który może być oparty nie na jakichś mitycznych niepisanych zasadach, których nikt nie widział, nie na czyjejś dominacji i monopolu, ale tylko na prawie międzynarodowym i poszanowaniu wzajemnych interesów – zaznaczył Władimir Putin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dwie potężne lawiny w Tatrach. Są ranni

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these