propolski.pl: Pilne

Wybuch gazociągu łączącego Litwę z Łotwą

Litewski operator przesyłu gazu Amber Grid przekazał informację o wybuchu gazociągu łączącego Litwę i Łotwę na odcinku w okolicach litewskiego miasta Paswol na północy kraju.

– W piątek około godziny 17. doszło do eksplozji obsługiwanego przez Amber Grid gazociągu w okolicach Paswol. Według wstępnych danych nikt nie został ranny. Wybuch nastąpił z dala od budynków mieszkalnych. Pożar gaszą jednostki straży pożarnej, które natychmiast przybyły na miejsce zdarzenia – przekazano w komunikacie operatora.

Amber Grid wyjaśnia, że system przesyłu gazu zbudowany jest z dwóch rurociągów, a do wybuchu doszło w jednym z nich. Drugi natomiast nie został naruszony.

Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Konsumenci z powiatu Paswol zostali już zaopatrzeni w gaz z pomocą sąsiedniego gazociągu.

– Wyrażamy ubolewanie z powodu incydentu w systemie gazociągów. Natychmiast przystąpiliśmy do wyjaśniania okoliczności zdarzenia i zapewnienia dostaw gazu do odbiorców. Odpowiednie służby koncentrują się na opanowaniu skutków pożaru i zapewnieniu bezpieczeństwa. Obecnie nie mamy więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia – tłumaczył Nemunas Biknius, prezes Amber Grid.

Na miejscu widziano płomienie o wysokości do 50 metrów. Droga Paswol-Szawle została zamknięta dla ruchu. Najbliższa wioska Valakeliai, w której mieszka 250 mieszkańców została ewakuowana.

źródło: PAP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these