propolski.pl: Kwarantanna wpłynęła na zdrowie Putina?

Władimir Putin zgodzi się na negocjacje? „Rosja jest gotowa wysłać delegację do Mińska”

Rzecznik Władimira Putina, Dmitrij Pieskow przyznał, że Rosja jest gotowa, by wysłać delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą.

— W jej skład mogą wchodzić przedstawiciele ministerstwa obrony, ministerstwa spraw zagranicznych oraz administracji prezydenckiej — powiedział rzecznik Putina.

— Dzisiaj ukraiński prezydent (Wołodymyr) Zełenski ogłosił gotowość do omówienia neutralnego statusu Ukrainy. Początkowo Władimir Putin mówił, że celem operacji jest pomoc ŁRL i DRL, w tym poprzez demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy. I to w rzeczywistości jest integralną częścią statusu neutralnego — dodano.

– Kreml nie widzi przeszkód w zorganizowaniu rozmów prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ale tylko wtedy, gdy Ukraina będzie gotowa do rozmowy o kwestiach bezpieczeństwa Moskwy – stwierdził Dmitrij Pieskow, cytowany przez RIA Nowosti.

Rzecznik Kremla wyjaśnił, że Aleksandr Łukaszenka w rozmowach z Władimirem Putinem zapewniał, że „Mińsk będzie gotowy do stworzenia wszystkich niezbędnych warunków dla procesu negocjacji między Rosją a Ukrainą”.

Zobacz również: Ukraińscy żołnierze zniszczyli 15 czołgów w Głuchowie. Rosjanie w szoku [FOTO]

Zobacz również: Mocne nagranie. Rosyjski pojazd opancerzony taranuje samochód cywilny [WIDEO]

źródło: onet.pl, wp.wiadomości

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these