Rzecznik Władimira Putina, Dmitrij Pieskow przyznał, że Rosja jest gotowa, by wysłać delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą.

— W jej skład mogą wchodzić przedstawiciele ministerstwa obrony, ministerstwa spraw zagranicznych oraz administracji prezydenckiej — powiedział rzecznik Putina.

— Dzisiaj ukraiński prezydent (Wołodymyr) Zełenski ogłosił gotowość do omówienia neutralnego statusu Ukrainy. Początkowo Władimir Putin mówił, że celem operacji jest pomoc ŁRL i DRL, w tym poprzez demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy. I to w rzeczywistości jest integralną częścią statusu neutralnego — dodano.

– Kreml nie widzi przeszkód w zorganizowaniu rozmów prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ale tylko wtedy, gdy Ukraina będzie gotowa do rozmowy o kwestiach bezpieczeństwa Moskwy – stwierdził Dmitrij Pieskow, cytowany przez RIA Nowosti.

Rzecznik Kremla wyjaśnił, że Aleksandr Łukaszenka w rozmowach z Władimirem Putinem zapewniał, że „Mińsk będzie gotowy do stworzenia wszystkich niezbędnych warunków dla procesu negocjacji między Rosją a Ukrainą”.

Zobacz również: Ukraińscy żołnierze zniszczyli 15 czołgów w Głuchowie. Rosjanie w szoku [FOTO]

Zobacz również: Mocne nagranie. Rosyjski pojazd opancerzony taranuje samochód cywilny [WIDEO]

źródło: onet.pl, wp.wiadomości

(Visited 1 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj