Zarząd Amerykańskiej Akademii Filmowej poinformował, że znany aktor Will Smith otrzymał 10-letni zakaz wstępu na galę Oscarów. Są to konsekwencje ataku na Chrisa Rocka, który wygłosił niefortunny żart na temat żony Smitha.

W oficjalnym oświadczeniu oscarowej kapituły napisano:

„94. Oscary miały być świętem na cześć wielu członków naszej społeczności, którzy wykonali niesamowitą pracę w ubiegłym roku. Jednak te chwile zostały przyćmione przez niedopuszczalne i szkodliwe zachowanie, jakiego dopuścił się na scenie pan Smith.

Podczas telewizyjnej transmisji nie zajęliśmy się odpowiednio incydentem na sali. Za to przepraszamy. Była to dla nas okazja, aby dać przykład naszym gościom, widzom oraz rodzinie Akademii na całym świecie. My jednak zawiedliśmy, nieprzygotowani na zachowanie bez precedensu.

Dzisiaj Rada Gubernatorów zwołała spotkanie, aby przedyskutować, jak w najwłaściwszy sposób zareagować na zachowanie Willa Smitha podczas rozdania Oscarów, a także zaakceptować jego rezygnację. Zarząd zdecydował, że przez okres 10 lat od 8 kwietnia 2022 roku pan Smith nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych wydarzeniach ani programach Akademii, osobiście lub wirtualnie, w tym między innymi w rozdaniu Nagród Akademii.

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność panu Rockowi za zachowanie spokoju w nadzwyczajnych okolicznościach. Pragniemy również podziękować naszym gospodarzom, nominowanym, prezenterom oraz zwycięzcom za ich opanowanie i elegancję podczas programu telewizyjnego.

Działania, które dziś podejmujemy w reakcji na zachowanie Willa Smitha, to krok w kierunku realizacji większego celu, jakim jest ochrona bezpieczeństwa naszych wykonawców i gości oraz odbudowa zaufania do Akademii. Mamy także nadzieję, że może to zapoczątkować czas uzdrowienia i odbudowy dla wszystkich zaangażowanych i dotkniętych tą sytuacją”.

Sam zainteresowany błyskawicznie odpowiedział zapewniając, że akceptuje i szanuje decyzję Akademii.

Przypomnijmy, co się właściwie wydarzyło. O incydencie z udziałem słynnego aktora pisaliśmy szerzej tutaj.

Zobacz również: Czy Władimir Putin jest chory? Wypłynęły kolejne informacje

Zobacz również: Putin brał udział w pogrzebie antypolskiego polityka. Zauważono ważny szczegół [FOTO]

źródło: Onet.pl, propolski.pl

(Visited 112 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj