Amerykański wywiad donosi, że Iran chce prawdopodobnie dozbroić Rosję, jeśli chodzi o dostawę dronów bojowych. Mają one pomóc rosyjskim żołnierzom w walkach na froncie.

W ocenie Białego Domu jest to ewidentny znak, że agresor traci siły. Tymczasem prezydent Rosji wspomina już o wizycie w Teheranie.

Amerykański wywiad dotarł do niepokojących informacji, z których wynika, że Iran może dostarczyć dla Rosji mnóstwo dronów bojowych. Wszystkie one znajdą się na terenie Ukrainy.

Iran przygotowuje się do prowadzenia szkoleń dla rosyjskich żołnierzy w kwestii obsługi nowego sprzętu. Szkolenia te mają mieć miejsce jeszcze w lipcu.

— Informacje wskazują, że rząd Iranu w przyspieszonym terminie przygotowuje się do dostarczenia Rosji do kilkuset bezzałogowych statków powietrznych, w tym zdolnych do użycia broni UAV. Nie jest jasne, czy dostarczył już którykolwiek z tych dronów — powiedział w czasie konferencji prasowej w Białym Domu doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

Jake Sullivan przyznał, że informacje te wskazują na to, że Rosjanom po prostu kończy się broń.

Kreml przekazał, że prezydent Rosji uda się 19 lipca do Teheranu na szczyt z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim, a także prezydentem Turcji Recepem Erdoganem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marianna Schreiber szczerze: Postanowiliśmy dać na Mszę w intencji naszych poglądów [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto zabił Shinzo Abe? Wychodzą nowe fakty ws. śmierci byłego premiera Japonii

źródło: Onet

(Visited 252 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj