Organizacja WHO w związku z pandemią dorobiła się w niektórych środowiskach złej opinii. Krytykował ją między innymi Donald Trump.

Zdaniem amerykańskiego prezydenta organizacja WHO nie zareagowała odpowiednio w początkowej fazie pandemii w Chinach. Z tego powodu koronawirus miał rozprzestrzenić się na cały świat.

Czytaj także: Nie przyjdą na zaprzysiężenie. Napisali list: „Prezydent, który tego nie widzi, nie powinien być prezydentem”

O Światowej Organizacji Zdrowia źle wypowiedział się również prezydent Łukaszenko. Agencja Bełsat opublikowała materiał, który sugeruje, że WHO proponowało za wprowadzenie lockdownu duże pieniądze.

Za pierwszym razem Białoruś miała otrzymać 92 miliony dolarów, w zamian wprowadzając restrykcje takie, jak we Włoszech. Rząd miał się jednak nie zgodzić. Parę tygodni później propozycję miał powtórzyć Międzynarodowy Fundusz Walutowy, tym razem oferując 920 milionów dolarów. I tym razem mieli spotkać się z odmową.

Czytaj także: Ta sesja zdjęciowa panny młodej z Bejrutu obiegła cały świat. Kamera nagrała eksplozję

Oczywiście materiał należy traktować z dużą rezerwą, natomiast faktem jest, że Białoruś nie wprowadziła w swoim kraju lockdownu.

Przeczytaj również:  Kaczyński: Musimy wygrać wybory (...) Zdołano ludziom wmówić, że w Polsce dzieją się jakieś straszne rzeczy

Źródło: goniec.net

(Visited 2 078 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj