Polityk o nazwisku Adolf Hitler Uunona zwyciężył w lokalnych wyborach samorządowych w Namibii i został miejscowym radnym. W swoim pierwszym wystąpieniu żartobliwie oznajmił, że poniecha dążeń do uzyskania władzy nad światem.

Adolf Hitler Uunona twierdzi, że imię nadał mu ojciec, nieświadomy niesławnych dokonań kanclerza III Rzeszy. Jeden z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości do dzisiaj sprawia, że rodzice rezygnują z nadania dziecku popularnego niegdyś imienia Adolf.

Nie inaczej sprawy mają się w Afryce. Hitler Uunona już jako nastolatek miewał problemy w relacjach z rówieśnikami. Kontrowersyjne nazwisko nie przeszkodziło jednak politykowi w rozkręceniu swej kariery. Namibijczyk twierdzi, że cieszy się z wyboru na radnego, a jego imiennik nie będzie stanowił politycznych inspiracji. Radny przekonuje, że nie będzie dążył do władzy nad światem.

Mężczyzna został radnym w kraju, który niegdyś cieszył się statusem kajzerowskiej kolonii. Wśród rdzennej ludności do dzisiaj żyje wielu Niemców.

Przeczytaj również: Terlecki odpowiada na pytanie o wariant wymiany premiera: Znaleźliśmy się w niezwykle trudnej sytuacji

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 590 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj