propolski.pl: Macron

Ukraińcy nabijają się z Macrona. Wymyślili obraźliwe słowo od jego nazwiska

Francuska gazeta „Le Parisien” napisała, że Ukraińcom nie podoba się postawa Emmanuela Macrona i są nią zawiedzeni. Dziennik obwieścił, że mieszkańcy Ukrainy wymyślili nowe obraźliwe słówko utworzone od nazwiska francuskiego prezydenta.

– W horrorze wojny Ukraińcy wymyślili nowe słowa, aby opisać rzeczywistość, w której się znaleźli po 24 lutego, czyli po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na ich kraj – wyjaśnia „Le Parisien”.

Wyrażenie „macronować” utworzono od nazwiska francuskiego prezydenta. Oznacza ono „bardzo się martwić jakąś sytuacją, ale nic nie robić”.

– Czasownik ten zyskał popularność na komunikatorze Telegram, a Ukraińcy żartują sobie z sesji zdjęciowej prezydenta Emmanuela Macrona w Pałacu Elizejskim, kiedy to stylizował się na Wołodymyra Zełenskiego – dodaje gazeta.

Gazeta podkreśla, że w ostatnich dniach Emmanuel Macron kilka razy kontaktował się telefonicznie z Władimirem Putinem, jednak z tych rozmów nie wynikło nic konkretnego.

– To utrzymywanie dialogu irytuje część Ukraińców – czytamy.

– Nie pomagacie nam! Nienawidzę Macrona – powiedział zacytowany przez gazetę jeden z ukraińskich pracowników we Francji.

Zobacz również: Joe Biden nazwał Putina „dyktatorem, który popełnia ludobójstwo”

Zobacz również: Ukraiński żołnierz pokazał, jak przegrali Rosjanie: „Dobry wieczór, tu Ukraina!” [WIDEO]

źródło: Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these