Ukraińska federacja piłkarska przekazała, że Ukraina ma szansę zostać jednym z organizatorów mistrzostw świata 2030 w piłce nożnej.

– Jak przekazano w komunikacie prasowym, europejska centrala miała wyrazić pełne poparcie dla pomysłu dołączenia kolejnego kraju do hiszpańsko-portugalskiej kandydatury. Na razie nie jest jasne, w jakim wymiarze Ukraina miałaby pomóc w organizacji turnieju – napisano na portalu internetowym sport.tvp.pl.

Czy Ukraina zostanie współgospodarzem turnieju?

O szczegółach poinformował prezes hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luis Rubiales.

– Nasza oferta nie jest już tylko iberyjska. To oferta europejska. Jestem przekonany, że teraz jest znacznie lepsza niż wcześniej – podkreślił.

– Jesteśmy przekonani, że do 2030 roku będziemy mieć pokój w Europie i że Ukraina będzie w stanie zorganizować turniej w najlepszy możliwy sposób – dodał prezes portugalskiej organizacji, Fernando Soares Gomes da Silva.

Głównym konkurentem dla Ukrainy i Półwyspu Iberyjskiego w organizacji piłkarskich mistrzostw świata 2030 byłby Urugwaj, Argentyna, Chile i Paragwaj.

Zawalczyć ma także Egipt z Grecją i Arabią Saudyjską, Maroko z Tunezją i Algierią, a także Izrael z Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak o stanie polskiej gospodarki: Katastrofa nie nadchodzi. Ona już tu jest

Przeczytaj również:  "Nie do opanowania". Kolejne zastanawiające nagranie z Putinem [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjscy weterani wściekają się na Putina. Określają go „idiotą”

źródło: sport.tvp.pl

(Visited 53 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj