Ukraińskie siły lądowe przekazały informację o stratach wojennych Rosjan. Jak się okazuje, są one całkiem spore. W wyniku działań wojennych ponad 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy zginęło, zostało rannych bądź też trafiło do niewoli.

Zniszczeniu uległo również ponad 300 czołgów i ponad 1000 wozów bojowych.

To kolejny dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Agresorom nie udało się jednak zająć stolicy kraju, jak również innych ważniejszych miast. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej napięta i dramatyczna.

W poniedziałek miały miejsce negocjacje rosyjsko-ukraińskie, nie przyniosły one jednak oczekiwanych rezultatów.

Siły lądowe Ukrainy poinformowały, że Rosja do tej pory straciła 303 czołgi, 1036 wozów bojowych, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 48 samolotów, 3 kutry, 474 pojazdy, 80 śmigłowców, 60 cystern, a także 7 bezzałogowych statków powietrznych. Z pewnością jest to poważny cios dla sił rosyjskich, które nie spodziewały się aż tak dużego oporu ze strony Ukraińców.

Zobacz również: Cejrowski o tym, kto zyskuje na wojnie na Ukrainie: Jak popatrzysz na to podejrzliwie, to zauważysz… [WIDEO]

Zobacz również: Marszałek Witek wykluczyła Grzegorza Brauna z posiedzenia Sejmu. Uniemożliwiał prowadzenie obrad [WIDEO]

źródło: onet.pl

(Visited 229 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj