Brytyjskie służby przyjrzały się planom Władimira Putina, który w najbliższym czasie chce postawić na wzmocnienie armii oraz sił bezpieczeństwa. Kreml chce przeznaczyć jedną trzecią rosyjskiego budżetu na osiągnięcie zakładanych celów w 2023 roku.

Władze w Moskwie planują przeznaczyć na wojsko biliony rubli. Kwestii tej przyjrzały się brytyjskie służby.

Władimir Putin podpisał ustawę o budżecie federalnym Rosji na 2023 rok. 143 mld dolarów, czyli 9 bln rubli ma zostać przeznaczone na wydatki związane z armią i służbami. Jest to 30 proc. całego rosyjskiego budżetu na kolejny rok. Taki stan rzeczy zastanawia Brytyjczyków, którzy są zdania, że jest to bardzo wyraźny wzrost.

– Zatwierdzony przez Putina budżet jest prawdopodobnie zbyt optymistyczny w przewidywaniach dochodów i wydatków w 2023 roku. Dlatego można przypuszczać, że konieczność pokrycia kosztów prowadzenia wojny będzie wywierać presję na inne pozycje rosyjskiego budżetu – napisano w podsumowaniu opublikowanym przez brytyjski wywiad.

Jak dodaje agencja Ukrinform, od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę Iran stał się jednym z głównych sojuszników Kremla, jeśli chodzi o zaopatrzenie wojska.

Przewiduje się, że w kolejnych miesiącach wsparcie z Teheranu dla armii Putina jeszcze bardziej wzrośnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PiS zapowiada nową ustawę. Tym razem chodzi o psy

źródło: Twitter

(Visited 287 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj