Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow odniósł się do decyzji Moskwy ws. ataku na Ukrainę. Wojna rozpoczęła się 24 lutego br. Władimir Putin zapowiedział „operację militarną” na Ukrainie. Od tego czasu Kreml wiele razy wyjaśniał powody inwazji, którą określa „specjalną operacją wojskową”.

NEXTA zacytowała kolejnego rosyjskiego polityka, który wyjaśnił, dlaczego Kreml rozpoczął działania wojenne. Tym razem głos zabrał Siergiej Ławrow.

– Specjalna operacja wojskowa była absolutnie konieczna – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Polityk wyjaśnił, że w ten sposób Kreml zapobiegł przekształceniu Ukrainy w twór „antyrosyjski”.

Były prezydent Dmitrij Miedwiediew mówił w listopadzie, że Rosja zawsze będzie bronić swoich obywateli.

„Rosja nie potrzebuje cudzych terytoriów” – zapewniał Miedwiediew.

– Rosja jest ogromnym i bogatym krajem. Nie potrzebujemy cudzych terytoriów, wszystkiego mamy pod dostatkiem. Ale jest nasza ziemia, która jest dla nas święta, na której żyli nasi przodkowie i na której dzisiaj żyją nasi ludzie. Chronimy naszych ludzi. Walczymy za wszystkich naszych ludzi, o naszą ziemię, o naszą tysiącletnią historię – pisał w Dniu Jedności Narodowej.

Dodawał, że Rosja „walczy z tymi, którzy nas nienawidzą, którzy zakazują naszego języka, naszych wartości, a nawet naszej wiary, którzy zaszczepiają nienawiść do historii naszej ojczyzny”. „Dziś część umierającego świata jest przeciwko nam. Zwariowani nazistowscy narkomani, ludzie odurzeni i zastraszani przez nich oraz duża wataha szczekających psów z zachodniej hodowli”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Zatrzasnął się w chłodni i nie mógł wydostać”. Tragiczna śmierć 20-latka

źródło: NEXTA

(Visited 360 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj