propolski.pl: Putin

Te dwa kraje rozważają pomoc dla Putina. „Jesteśmy zaniepokojeni”

– Dwa kraje rozważają możliwość nowych dostaw broni i amunicji do Federacji Rosyjskiej. To Iran i Korea Północna – przekazała amerykańska dyplomatka Linda Thomas-Greenfield.

Ambasador USA przy ONZ przypomniała, że Iran przekazał w sierpniu Rosji „setki bezzałogowych statków powietrznych”. Dodała, że jest to naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

– Rosja używa tych irańskich dronów do ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną, pozbawiając miliony ukraińskich cywilów dostępu do elektryczności, ciepła i krytycznych usług w środku zimy Linda Thomas-Greenfield – powiedziała Thomas-Greenfield.

Zdaniem amerykańskiej dyplomatki Iran bierze pod uwagę sprzedaż dla Rosji następnych pocisków balistycznych.

Linda Thomas-Greenfield wspomniała również o Korei Północnej. Zdaniem Amerykanów w minionym roku Pjongjang zakończył już pierwsze dostawy broni dla tzw. Grupy Wagnera.

– Jesteśmy zaniepokojeni, że KRLD planuje wysłać do Rosji więcej broni wojskowej, w tym kolejne systemy przeciwpancerne. Stany Zjednoczone jednoznacznie potępiają działania Iranu i Korei Północnej i wzywają do rezygnacji z kolejnych dostaw oraz przestrzegania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – relacjonowała Thomas-Greenfield.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dobromir Sośnierz w Sejmie: „Skamlemy: Unio, dej trochę siana” [WIDEO]

źródło: wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these