propolski.pl: Szwedzi nam nie odpuszczą! Będzie afera w FIFA ws. meczu Polski z Rosją

Szwedzi nam nie odpuszczą! Będzie afera w FIFA ws. meczu Polski z Rosją

Szwedzki Związek Piłki Nożnej uznał za niesprawiedliwe to, że Polska może awansować do finału bez wcześniejszego meczu półfinałowego. Sprawą zajmie się FIFA.

Za niemal 3 tygodnie polska reprezentacja rozpocznie swoją drogę o awans na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022, które odbędą się w Katarze. Przebieg skomplikował wybuch wojny w Ukrainie, traf chciał, że nasza reprezentacja w półfinale miała zagrać z Rosją, z którą miała zaplanowane swoje spotkanie w Moskwie. Polski Związek Piłki Nożnej postawił ”kawę na ławę”, że nie będzie grać z krajem, który dopuścił się napaści zbrojnej na niepodległe państwo.

FIFA ze względu na nacisk piłkarskich federacji postanowiła zawiesić rosyjską kadrę, a także kluby występujące w rozgrywkach międzynarodowych. Problem polega na tym, że w sprawie meczu z Polską nie zapadła oficjalna decyzja, ponieważ w dalszym ciągu nie został ogłoszony walkower.

Jeżeli walkower zostanie ogłoszony, to i tak sprawa jest dość zawiła. Szwedzi zabrali głos, mówiąc o tym, że mogą być naszym rywalem w finale baraży. Szwedzki związek piłkarski nie zgadza się na to, by Polska przystąpiła do finału bez rozegrania meczu półfinałowego, zwrócili się więc z pytaniem dotyczącym kształtu kwalifikacji do UEFA oraz FIFA. Uważają, że Polska powinna zagrać w półfinale baraży.

– Z czysto sportowego punktu widzenia najuczciwiej jest trzymać się struktury play-offów, czyli że będą półfinały i finał. To najbardziej rozsądna i sprawiedliwa opcja. Jest kilka czysto sportowych aspektów, które naszym zdaniem powinny być brane pod uwagę. Pomiędzy meczami jest mało czasu, więc zarówno my, jak i Czesi będziemy mieć zupełnie inne obciążenie niż Polska. Do tego mogą być kontuzje lub zawieszenia, które Polskę ominą – mówił Hakan Sjoestrand, sekretarz generalny Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

ZOBACZ TEŻ: Dzieci zginęły po rosyjskim ostrzale. Kamil Glik nie wytrzymał i zostawił mocny wpis

ZOBACZ TEŻ: Bracia Kliczko odebrali od Elona Muska sprzęt do obsługi internetu z satelity

Źródło: sportowefakty.wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these