Qiwen Liang została laureatką konkursu „Na samym środku globu”. Chiny Norwida. Studentka zachwyciła internautów, recytując utwór „Liryka i druk”. Nagranie opublikowano na profilu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Konkurs został zorganizowany przez studentów z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W konkursie mogły brać udział posiadające obywatelstwo chińskie i mające status studenta w dowolnym krjau. Aby było trudniej, język polski nie mógł być dla nich językiem ojczystym.

– Wszystkie prace charakteryzowały się wysokim poziomem językowym, prawidłową kompozycją, a uczestnicy wykazali się w nich umiejętnościami interpretacyjnymi i komparatystycznymi – napisała uczelnia.

W konkursie zwyciężyła Quiwen Liang z Pekińskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych. Na nagraniu słychać, jak recytuje utwór „Liryka i druk”. Internauci nie kryli zachwytu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krystyna Janda czwarty raz zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi. W sieci zawrzało

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Nichelle Nichols, gwiazda „Star Treka”

Rozstrzygnięcie konkursów „Na samym środku globu”. Chiny Norwida

🗣️ Studentka Qiwen Liang z Pekińskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych, a od października także naszej uczelni, recytuje wiersz Cypriana Norwida „Liryka i druk”. Ta interpretacja głosowa zdobyła nagrodę główną w konkursie recytatorskim „Na samym środku globu”. Chiny Norwida, właśnie rozstrzygniętym na Wydziale Humanistycznym UMK. 👉 Z wynikami pozostałych konkursów z cyklu „Chiny Norwida” można się zapoznać na stronie: https://www.human.umk.pl/wiadomosci/?id=26729

Opublikowany przez Wydział Humanistyczny UMK Wtorek, 26 lipca 2022

źródło: Facebook

(Visited 425 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Dokuczała Ukrainkom. Szybko się doigrała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj