Deutsche Welle poinformowało o planach naukowców z niemieckiego uniwersytetu w Bochum. Ci będą brać udział w lekcjach i obserwować, w jakich sytuacjach dochodzi do przejawów antysemityzmu.

Badanie przewiduje, że w okresie od listopada 2020 do wiosny 2021 naukowcy z uniwersytetu Ruhry będą uczestniczyć w lekcjach jako obserwatorzy zachowań uczniów. Swoje spostrzeżenia wykorzystają następnie do opracowania materiałów i wskazówek mających na celu dokształcenie nauczycieli.

Projekt poparty przez kraj związkowy Nadrenia Północna-Westaflia opatrzono tytułem: „Antysemityzm jako społeczny fenomen w instytucji szkoła”. Obserwacje naukowców wykażą, w jakich konkretnie sytuacjach dochodzi do przejawów antysemityzmu lub dyskusji na ten temat.

W ten sposób nauczyciele i nauczycielki otrzymają niezbędne wsparcie, aby prewencyjnie i na trwale zwalczać w szkołach antysemityzm — twierdzi Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, pełnomocniczka ds. antysemityzmu w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Cytowana przez DW Gebauer oświadczyła także:

— W naszym społeczeństwie, ale też rzecz jasna w naszych szkołach, nie może być miejsca na ideologie, które są pełne pogardy dla człowieka.

Przeczytaj również: Scheuring-Wielgus przyłapana na kłamstwie. „Wgrano jej do mózgu nowe wspomnienia”. Interweniowali Jaruzelska, Ziemkiewicz i Piekara

Naukowcy z niemieckiego uniwersytetu w Bochum zaplanowali oryginalny eksperyment.

Gepostet von DoRzeczy am Mittwoch, 2. September 2020

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 960 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj