Aż dwie trzecie Niemców nie jest zadowolonych z koalicji rządzącej. Tak wynika z badania, które przeprowadziło ARD Deutschlandtrend.

Nawet 68 proc. respondentów uprawnionych do głosowania negatywnie wypowiada się o koalicji Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, Zielonych oraz o Wolnej Partii Demokratycznej.

41 proc. ankietowanych wskazało opcję „mniej zadowolony”, natomiast 27 proc. „całkowicie niezadowolony”.

Innego zdania jest 30 proc. badanych. Z tego 28 proc. pytanych wskazało odpowiedź „zadowolony”, natomiast 2 proc. „bardzo zadowolony”.

2 proc. nie potrafiła udzielić odpowiedzi.

Rok od ustąpienia Angeli Merkel z funkcji kanclerza Niemiec coraz częściej krytykuje się jej spuściznę. Szczególnie chodzi o politykę wobec Rosji oraz kwestie energetyczne. Pomimo tego Niemcy dalej pozytywnie wypowiadają się o byłej szefowej rządu. 62 proc. jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z jej pracy.

Warto pamiętać, że żaden niemiecki rząd nie musiał mierzyć się z tak wieloma kryzysami jednocześnie, jak teraz. Chodzi o wojnę na Ukrainie, kryzys energetyczny, inflację, czy zmiany klimatyczne. Wszystko to wpływa na pogłębiającą się frustrację w niemieckim społeczeństwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michniewicz: Słabe strony Francji? Szukałem i… nie znalazłem

źródło: Twitter / dw.com

(Visited 260 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj