Z najnowszego sondażu SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie są usatysfakcjonowani obecną relacją ze Stanami Zjednoczonymi po zmianie władzy w USA.

Pytanie, które padło w sondażu, brzmiało: „Jak ocenia Pani/Pan stan stosunków Polski z USA od czasu objęcia władzy przez Joe Bidena?”.

Okazuje się, że aż 32,8 proc. ankietowanych jest zdania, że stan relacji ze Stanami Zjednoczonymi się pogorszył. W badaniu porównano obecną relację z relacją za czasów poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa.

22.7 proc. osób odpowiedziało, że stosunki obu państw utrzymują się na tym samym poziomie, natomiast 7,7 proc. ankietowanych sądzi, że obecne relacje są bardziej udane niż za prezydentury Trumpa.

36,8 proc. respondentów nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie.

W piątek polski szef MSZ w czasie rozmowy z „Rzeczpospolitą” podkreślił, że w kontekście zmiany w polityce USA dotyczącej Nord Stream 2 oraz zniesienia sankcji „sojusznicy amerykańscy nie znaleźli czasu na konsultacje z najbardziej narażonym na skutki tej decyzji regionem świata”.

Minister Rau dodał, że „przyjeżdżająca do Europy delegacja amerykańska z prezydentem Joe Bidenem na czele jest do tego stopnia zaaferowana jego spotkaniem z prezydentem Putinem, że nie znalazła czasu na organizację jego spotkań z sojusznikami ze wschodniej flanki”.

Zobacz również: Były bramkarz reprezentacji Danii zachwycony Lewandowskim: „Jest jednym z najbardziej niewiarygodnych piłkarzy…”

Zobacz również: Angela Merkel wspomina o szczepieniach trzecią dawką dla seniorów: „Nie możemy zapominać, że koronawirus nie zniknął”

Źródło: tysol.pl

(Visited 312 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Uratowała dzieci z pożaru, ale zapomniała o portrecie Kim Dzong Ila. Spotkała ją surowa kara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here