propolski.pl: Berlusconi: Ukraina musi zaakceptować żądania Putina

Silvio Berlusconi ma pomysł: Ukraina musi zaakceptować żądania Putina

Były premier Włoch Silvio Berlusconi w rozmowie z „Corriere della Sera” wypowiedział się na temat sytuacji na Ukrainie. Nie ukrywał przy tym, że jest zasmucony działaniami Władimira Putina.

– Musimy skłonić Ukraińców do zaakceptowania żądań Putina. Uważam, że zjednoczona Europa musi złożyć propozycję pokojową, starając się skłonić Ukraińców do zaakceptowania żądań Putina – powiedział Silvio Berlusconi. Dodał, że wojna powinna zakończyć się, jak najszybciej. Polityk jest zdania, że kraje zachodnie nie powinny wysyłać Ukrainie broni, ponieważ takie postępowanie podsyca dodatkowo konflikt.

– Wysyłanie broni oznacza bycie „współwojownikiem”, my również jesteśmy w stanie wojny. Spróbujmy szybko zakończyć tę wojnę. Gdybyśmy mieli wysyłać broń, lepiej byłoby nie chwalić się tym tak bardzo – mówił były premier Włoch, który w przeszłości był jednym z bliskich Putinowi polityków.

Teraz jest nim mocno rozczarowany i „zasmucony”.

– W obliczu grozy masakr cywilów w Buczy i w innych ukraińskich miejscowościach, prawdziwych zbrodni wojennych, Rosja nie może zaprzeczyć swej odpowiedzialności. Powinna, przeciwnie, w swoim interesie zidentyfikować i osądzić odpowiedzialnych za postępowanie, które według prawa i morale są niedopuszczalne także podczas wojny – dodał włoski polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maleńczuk podpadnie rządzącym? Wszystko przez nową piosenkę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Doda o zwycięstwie Ukrainy na Eurowizji. Nie szczędziła mocnych słów

Źródło: Corriere della Sera, Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these