Prezydent USA Joe Biden wypowiedział się na temat swojej podróży do Europy, w tym również do Polski, gdzie ma omawiać sprawy dotyczące konfliktu na Ukrainie.

– Czekam z niecierpliwością na omówienie naszej odpowiedzi na kryzys humanitarny i kryzys praw człowieka, który Rosja wywołała na Ukrainie – powiedział Joe Biden nawiązując do swojej wizyty w naszym kraju.

Przypomnijmy, że amerykański prezydent przyleci w piątek do Polski, by spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem numer jeden omawianym przez polityków będzie wojna w Ukrainie i pomoc humanitarna dla uchodźców z tego kraju.

Joe Biden zostawił kilka komentarzy na Twitterze i opisał przebieg trasy po Europie.

– Jutro jadę do Europy, aby spotkać się z naszymi sojusznikami i partnerami dokładnie miesiąc po tym, jak Putin rozpętał swoją brutalną wojnę na Ukrainie. Moim pierwszym przystankiem jest Belgia, gdzie spotkam się z naszymi sojusznikami z NATO, liderami G7 i przywódcami Unii Europejskiej, aby omówić wspólne wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i nałożenia na Rosję poważnych sankcji związanych z jej inwazją – wyjaśnił prezydent USA, który przyznał, że czeka z niecierpliwością na dyskusje z Andrzejem Dudą.

Przeczytaj również:  Francuski specjalista: „Armia rosyjska jest w stanie ruiny”

– Czekam z niecierpliwością na omówienie naszej odpowiedzi na kryzys humanitarny i kryzys praw człowieka, który Rosja wywołała na Ukrainie – mówił Biden, który przypomniał, jak istotne jest zjednoczenie państw NATO przeciwko rosyjskiej agresji.

– Putin myślał, że nas podzieli, ale jesteśmy silniejsi niż kiedykolwiek w najnowszej historii. Jesteśmy po stronie Ukrainy i nadal będziemy zapewniać, że Putin za swoje działania zapłaci wysoką cenę ekonomiczną – zapewnił prezydent USA.

Zobacz również: Usiłowali zlikwidować prezydenta Zełenskiego. Zatrzymano grupę 25 dywersantów

Zobacz również: Marine Le Pen prześcignie Macrona? Różnice w sondażach powoli topnieją

źródło: Twitter.com

(Visited 125 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj