Rosja po raz kolejny zaatakowała Polskę. Telewizja Rossija 1 przekroczyła tym razem granice nienawiści. Eksperci programu stwierdzili, że Warszawa zostałaby zniszczona w zaledwie 30 sekund.

– Odważni Polacy, z waszej Warszawy nic nie zostanie w 30 sekund – takie słowa wygłoszono na antenie państwowej telewizji Rossija 1.

W ostatnim czasie na sile przybrał konflikt na linii Moskwa — Warszawa. Polskie służby pozbyły się z kraju 45 rosyjskich przedstawicieli. W obliczu tych okoliczności Federacja Rosyjska nie mogła milczeć.

W czasie jednego z programów publicystycznych nadawanych w telewizji publicznej eksperci ostro wypowiedzieli się o Polsce.

– Moim zdaniem, kraje nazywane Polską i Litwą ostatnio za bardzo się stawiają. Nie zdają sobie sprawy, że poradzimy sobie z nimi szybciej, niż z Ukrainą – powiedział ekspert.

Wideo bardzo szybko obiegło media społecznościowe. Skomentował je premier Szwecji Carl Baldt, który ocenił, że „niestety sytuacja może się pogorszyć”.

Równie mocno skomentowała je dyrektor ds. Badań Europejskiego Stowarzyszenia Ekspertów.

– Kiedy mówię, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie, mam na myśli dokładnie to. Państwowy rosyjski program telewizyjny w prime time omawia możliwy atak nuklearny na Europę, rosyjską inwazję na Polskę i Litwę oraz korytarz do Kaliningradu, zagraża Niemcom i państwom bałtyckim. Działajmy teraz – mówiła Maria Advdeeva.

Przeczytaj również:  „Znaczna część Ukraińców zniknie”. Miedwiediew nie przestaje straszyć

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Adam Niedzielski: W Polsce potwierdzono pierwszy przypadek małpiej ospy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin wypowiedział niepokojące słowa: „Nam też los przysypiał zadanie odzyskania i wzmocnienia” [WIDEO]

źródło: Korwin24, Rossija1

(Visited 689 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj