propolski.pl: Rosyjskie dowództwo mówi o przegrupowaniu

Rosjanie uciekają przed Ukraińcami… tymczasem dowództwo mówi o przegrupowaniu [WIDEO]

Siłom ukraińskim udało się ostatnio poczynić znaczne postępy w kontrofensywie w rejonie Charkowa. Rosjanie w popłochu uciekali nierzadko porzucając broń i sprzęt. Niedawno pisaliśmy o tym, jak wyskoczyli z jadącego czołgu, który ostatecznie uderzył w drzewo.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej potwierdziło utratę kilku miast. Tłumacząc jednak całą sytuację znalazło kuriozalne wytłumaczenie.

W sobotę media obiegła informacja o sukcesach Ukraińców jeżeli chodzi o kolejne wyzwalane tereny. Chodzi m.in. o Kupiańsk i Izium. Rosjanie potwierdzili, że ich wojska wycofały się, jednak ich wyjaśnienia są po prostu śmieszne.

Kuriozalne tłumaczenia Rosjan o przegrupowaniu

„Aby osiągnąć założone cele specjalnej operacji wojskowej wyzwolenia Donbasu, podjęto decyzję o przegrupowaniu wojsk rosyjskich stacjonujących w obwodach Balakleya i Izyum w celu zintensyfikowania wysiłków w kierunku donieckim” – powiedział generał Konashenkov.

„Aby zapobiec uszkodzeniom wojsk rosyjskich, wrogowi zadano potężną klęskę ogniową za pomocą lotnictwa, wojsk rakietowych i artylerii” – dodawał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co z piciem piwa na mistrzostwach świata w Katarze? Organizatorzy zmienili zdanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie w popłochu wyskoczyli z jadącego czołgu. Jest nagranie [WIDEO]

źródło: tysol.pl / Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these