Trwa wojna na linii Rosja – Ukraina. Media nieustannie donoszą o nowych okolicznościach całego konfliktu. Aktualnie trwa ostrzał Kijowa i zarazem próba zdobycia stolicy tego państwa.

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował do ukraińskich generałów i wezwał armię do dokonania puczu. Podkreślił, że wojskowi powinni „przejąć władzę we własne ręce”. W czasie emocjonalnego wystąpienia polityk wyjaśnił, że w ten sposób „łatwiej będzie dojść do porozumienia”.

Rzecznik Kremla przekazał, że jego kraj jest gotów na negocjacje z Ukrainą, a dokładniej wysłanie delegacji do Mińska. To właśnie tam miałyby odbyć się kluczowe rozmowy. O gotowości rozmów Władimira Putina z Wołodymyrem Zełenskim poinformowały chińskie media państwowe. Negocjacje miałyby być rezultatem rozmów telefonicznych przywódcy Rosji z Xi Jinpingiem.

Sieć obiegło nagranie, na którym Putin w zdecydowanym tonie wzywa ukraińskich generałów do dokonania puczu w kraju.

– Wygląda na to, że łatwiej nam będzie dojść do porozumienia, niż z tą bandą narkomanów i neonazistów, którzy osiedlili się w Kijowie i wzięli jako zakładników cały naród ukraiński – powiedział rosyjski prezydent.

Zobacz również: Polska zamknie przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych

Przeczytaj również:  Dziwny obiekt nad Turcją. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Zobacz również: Armia Ukrainy przekazała informację o rosyjskich stratach. „Witamy w piekle”

źródło: Twitter.com

(Visited 1 618 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj