Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił apel w którym nie krył dumy z odwagi Ukraińców, którzy dzielnie odpierają atak wroga. Wideo zostało udostępnione w serwisie Faceboook.

— Opór, jaki naród ukraiński stawia rosyjskiemu najeźdźcy, już wszedł do historii, ale nie wolno jeszcze spoczywać na laurach. Chcę, żebyście mnie dobrze zrozumieli. Mamy nadzwyczajne sukcesy. To, jak naród ukraiński stawia opór najeźdźcom, już weszło do historii — powiedział prezydent Zełenski.

— Ale nie mamy prawa zmniejszać intensywności obrony. Nie mamy prawa zmniejszać energii naszego sprzeciwu. Wróg wprowadza na nasze terytoriom coraz to nowe kolumny (wojsk). Chcą pokonać nas przewagą liczebną: żołnierzy i sprzętu. Wykorzystują terror, żeby nas złamać, żeby złamać naszą wiarę w zwycięstwo i w Ukrainę. Jestem pewien, że im się to nie uda. Ale żeby się nie udało, jeszcze trzeba walczyć — dodał ukraiński prezydent, oceniając, że Rosja poniosła bardzo poważne straty i z pewnością nie spodziewała się takiego obrotu spraw.

— Nasze siły zbrojne robią wszystko, aby pozbawić wroga ochoty na kontynuowanie wojny z Ukrainą. Straty wojsk rosyjskich są kolosalne. Dynamika strat najeźdźców po 17 dniach jest już taka, że możemy śmiało powiedzieć: to największy cios dla armii rosyjskiej od dziesięcioleci — mówił Zełenski, wyrażając wdzięczność dla wszystkich śmiałków, którzy stanęli w obronie swojej ojczyzny.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

— Od samego rana ludzie gromadzili się w wiecznie ukraińskim Melitopolu, by protestować przeciwko wojskom rosyjskim, przeciwko próbom rzucenia ich miasta na kolana. Ponad trzy tysiące ludzi na placu. Wczoraj okupanci schwytali burmistrza Melitopola Fedorowa. Społeczność miasta domaga się jego uwolnienia, a to jest ważne. Jestem wdzięczny wszystkim mieszkańcom Melitopola za ten opór. Ciągle rozmawiamy z międzynarodowymi partnerami o tej sytuacji. Żądanie jest proste — uwolnić go natychmiast z niewoli. Apelujemy do wszystkich przywódców świata, którzy rozmawiają z Moskwą – Francji, Niemiec, Izraela i innych — zaznaczył polityk.

Zobacz również: Donald Tusk krytykuje Ziobrę: „Dopóki jest ministrem sprawiedliwości”

Zobacz również: Rosyjski pilot prosi o wybaczenie: „Uważam, że tę wojnę już przegraliśmy”

źródło: msn.com, wp.pl

(Visited 117 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj