Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier obwieścił, że obstawanie przy Nord Stream 2 było pomyłką. W jego ocenie, odpowiedzialność za wojnę ponosi Władimir Putin. Zaznaczył również, że inne kraje powinny zastanowić się nad własną postawą.

Napaść Rosji na Ukrainę w znacznym stopniu zrewidowała niemiecką politykę wobec Rosji. Przykładem tej rewizji stała się blokada certyfikacji gazociągu Nord Stream 2. Wielu ekspertów jest zdania, że projekt ten został utracony już na zawsze.

Takiego zdania jest prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który powiedział:

– Moje obstawanie przy Nord Stream 2 było ewidentnym błędem. Stawialiśmy na budowę mostów, w które Rosja już nie wierzyła i przed którymi ostrzegali nas nasi partnerzy – podkreślił polityk.

Nie ukrywał przy tym swojego rozżalenia, ponieważ „nie udało nam się stworzyć wspólnego europejskiego domu, w którym znalazłaby się Rosja. Nie sprawdziło się podejście polegające na włączeniu Rosji do wspólnej architektury bezpieczeństwa”.

Niemiecki polityk zaznaczył, że chociaż odpowiedzialność za wojnę ponosi Putin, to inne kraje powinny rozważyć swoje postępowanie.

– Nie powinniśmy brać tego na siebie. Nie oznacza to jednak, że nie mamy pewnych spraw do przemyślenia, w których popełniliśmy błędy – mówił Steinmeier.

Zobacz również: Syn Edyty Górniak nie zamierza podchodzić do matury. „Będę kombinował”

Zobacz również: Ukraiński żołnierz wrócił do domu. Poruszająca reakcja dzieci [WIDEO]

źródło: wprost.pl

(Visited 195 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj