Strona główna Europa Prezydent Francji przyleci do Polski na początku lutego. Odwiedzi Warszawę i Kraków

Prezydent Francji przyleci do Polski na początku lutego. Odwiedzi Warszawę i Kraków

2 min czytania
0
0
954
Prezydent Francji

We Francji wciąż trwają awantury i zamieszki. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Prezydent Francji Emmanuel Macron postanowił zrobić sobie wakacje od problemów i jak potwierdził w sobotę Pałac Elizejski — pojawi się w Polsce.

W trakcie wizyty prezydent Francji odwiedzi Warszawę oraz Kraków. Planowana wizyta polityka przypadnie na początek lutego.

— Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce — przekazał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. To nie będzie pierwsze spotkanie Macrona i prezydenta Dudy. Politycy widzieli się podczas posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia ubiegłego roku.

— Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić — dodał Szczerski.

Wiadomo, że wizyta Macrona będzie wizytą państwową, pierwszą od 2013 roku. O pojawieniu się francuskiego prezydenta w naszym kraju mówiło się już od niemalże roku. Początkowo miał przylecieć w kwietniu, jednak Polska przełożyła to spotkanie w obawie, że przywódca Francji wzmocni opozycję tuż przed wyborami do PE.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Reakcja
1
Przeczytaj również:  Donald Tusk chwali się zdjęciem wnuków w Brukseli
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Róża Thun oburzona konwencją Dudy: „Wielkie show za wściekłe pieniądze”

Europosłanka PO Róża Thun zabrała głos w sprawie konwencji Andrzeja Dudy. — Wielkie show z…