propolski.pl: Macron upiera się przy swoim

Prezydent Francji przyleci do Polski na początku lutego. Odwiedzi Warszawę i Kraków

We Francji wciąż trwają awantury i zamieszki. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Prezydent Francji Emmanuel Macron postanowił zrobić sobie wakacje od problemów i jak potwierdził w sobotę Pałac Elizejski — pojawi się w Polsce.

W trakcie wizyty prezydent Francji odwiedzi Warszawę oraz Kraków. Planowana wizyta polityka przypadnie na początek lutego.

— Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce — przekazał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. To nie będzie pierwsze spotkanie Macrona i prezydenta Dudy. Politycy widzieli się podczas posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia ubiegłego roku.

— Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić — dodał Szczerski.

Wiadomo, że wizyta Macrona będzie wizytą państwową, pierwszą od 2013 roku. O pojawieniu się francuskiego prezydenta w naszym kraju mówiło się już od niemalże roku. Początkowo miał przylecieć w kwietniu, jednak Polska przełożyła to spotkanie w obawie, że przywódca Francji wzmocni opozycję tuż przed wyborami do PE.

źródło: wiadomosci.wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these