W internecie pojawiło się nagranie, które szybko stało się wielkim hitem. Prawnik Donalda Trumpa podczas telewizyjnego wywiadu szybko rozprawił się z zaangażowaniem mediów w politykę oraz tworzeniem podziałów w narodzie amerykańskim.

— Kiedy oglądam wiadomości, oglądam jedną stację i pada deszcz, oglądam w tym czasie inną stację i jest słonecznie — powiedział prawnik w rozmowie z dziennikarką CBSN.

W sobotę Senat wydał decyzję o uniewinnieniu Trumpa z zarzutów o podżeganie tłumu zwolenników do powstania.

Za impeachmentem głosowało 57 senatorów, a przeciwko 43. Po pozytywnym głosowaniu Trump wydał oświadczenie, w którym nazwał postępowanie w sprawie jego impeachmentu „kolejnym etapem największego polowania na czarownice w historii naszego kraju”.

Zobacz również: Internauci atakują Jędrzejczyk za wystąpienie w TVP: Największy ściek i dezinformacja

Cały proces był głośno komentowany w mediach. Wielkim hitem stał się jednak wywiad, którego udzielił mecenas Donalda Trumpa.

— To, co wydarzyło się w stolicy 6 stycznia jest absolutnie przerażające, ale to, co wydarzyło się w stolicy podczas tego procesu, nie było dalekie od tego — powiedział Michael van der Veen podczas telewizyjnego wywiadu dla stacji CBSN.

— Prokuratorzy, którzy działali w tej sprawie spreparowali dowody, nie badali tej sprawy i kiedy mieli przyjechać do sądu w Senacie w celu wniesienia sprawy, ponieważ nie przeprowadzili żadnego śledztwa, spreparowali dowody. To było absolutnie szokujące, kiedy to odkryliśmy. Amerykanie nie powinni tego tolerować — dodał adwokat.

Zobacz również: Sikorski powiedział, co zrobi po zwycięstwie opozycji. Pochwalił również Hołownię

Prawnik w czasie rozmowy z dziennikarką Laną Zak postanowił odnieść się do szeroko pojętej uczciwości mediów. Nie przebierał przy tym w słowach.

— Media muszą mówić prawdę, a próbują podzielić ten kraj. Jesteś spragniona oceny i zadajesz teraz pytania, które już są skonfigurowane wobec wzorca. Media powinny patrzeć na to w prosty sposób. Kiedy oglądam wiadomości, oglądam jedną stację i pada deszcz, oglądam w tym czasie inną stację i jest słonecznie. Mówię o uczciwości dziennikarskiej! Nie w ten sposób prokuratorzy i urzędnicy powinni się zachowywać, a media nie powinny pozwolić, by im to uszło na sucho. Ja też jestem zmęczony, stronnicze media po obu stronach, po lewej i po prawej. Tego, czego ten kraj potrzebuje, to żeby zebrać się i znaleźć kompromis — przekazał w zdecydowanym tonie.

Na koniec mężczyzna odłączył mikrofon i odmówił rozmowy.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 5 810 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj