Kanclerz Niemiec Angela Merkel pogratulowała nowemu prezydentowi USA Joe Bidenowi objęcia urzędu. Wiele wskazuje na to, że politycy zawiązali między sobą nić przyjaznego porozumienia i doszli do konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Merkel nie kryła zadowolenia z informacji o powrocie USA do porozumienia paryskiego i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zaprosiła go do Niemiec.

Zobacz również: Edyta Górniak rozpacza i współczuje tym, którzy jej nie rozumieją: Byłoby łatwiej, gdyby prawda…[WIDEO]

Politycy rozmawiali ponadto o szerzącej się pandemii koronawirusa, decydując, że konieczne będą „wzmożone międzynarodowe wysiłki”, by doprowadzić do jej osłabienia. Szefowa niemieckiego rządu obiecała, że Niemcy są gotowe wziąć na siebie odpowiedzialność „za realizację zadań międzynarodowych wraz z partnerami europejskimi i transatlantyckimi”.

Joe Biden i Angela Merkel poruszyli również kwestie związane z sytuacją w Afganistanie i Iranie. Rozmawiali przede wszystkim o polityce handlowej i klimatycznej, a wieść o decyzji, że USA zamierza powrócić do porozumienia klimatycznego z Paryżem, niezwykle ucieszyła Merkel.

Zobacz również: Ekspertka z branży ślubnej skrytykowała polski rząd: „My, wyborcy, nigdy im nie zapomnimy”

W efekcie pozytywnych rozmów Merkel zaprosiła Bidena do złożenia wizyty w Niemczech, oczywiście wtedy, gdy pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

źródło: polsatnews.pl

(Visited 221 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj