propolski.pl: Zełenski

„Polska wzięła nas w ramiona”. Zełenski podziękował Polakom za pomoc

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla TVP Info podziękował Polsce i Polakom za całą pomoc zaoferowaną Ukrainie, a przede wszystkim za przyjęcie milionów uchodźców.

– Polska zadziwiła nas i cały świat uściskiem, wzięła nas w ramiona. Jestem wdzięczny drużynie prezydenta, premiera i Polakom za takie podejście – powiedział Zełenski.

Nie możemy zaprzepaścić tych relacji

– Strategia Trójkąta Lubelskiego dotyczy tego, co łączy nasze państwa. Jesteśmy razem. Są kwestie łączące nas historycznie. Obecnie jest jednakowe rozumienie potężnych partnerów. Potężni partnerzy to nie tylko liderzy. Liderzy tylko dają ważne przesłania, a potęga polega na jednoczeniu się społeczeństw. Nasze społeczeństwa wspierają się nawzajem. Podążają w jednym kierunku – stwierdził Zełenski.

– Nie możemy zaprzepaścić tych relacji. Jest wróg – Rosja. Ten atak jest przeciwko naszym wspólnym wartościom. Jeśli Ukraina nie odeprze tej agresji, to ta agresja może rozprzestrzenić się dalej, uderzając niestety w naszych przyjaciół z Trójkąta Lubelskiego. To dlatego, że stanowią one atrakcyjny cel dla rosyjskiej agresji – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szokujące słowa Jackowskiego na 2023 rok. Chodzi o mieszkańców Lublina

źródło: PAP / tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these