W Łodzi będzie miało miejsce posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE. W tego typu spotkaniach do tej pory uczestniczył szef rosyjskiej dyplomacji. Polska zapowiedziała tym razem, że nie wyda wizy Ławrowowi.

Decyzja ta nie pozostała bez odpowiedzi. Rosjanie nie wytrzymali i wydali stanowcze oświadczenie.

– Polska nie zamierza wydawać wizy Ławrowowi, bo jest on objęty sankcjami Unii Europejskiej z powodu rosyjskiej napaści na Ukrainę. „Oczekujemy, że Federacja Rosyjska wybierze członków swej delegacji zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami – przekazał informator agencji AP w polskiej prezydencji OBWE.

– Politycy, którzy mają zdrowy rozsądek, podzielają stanowisko strony rosyjskiej w sprawie niedopuszczalności takich działań i dokonają pryncypialnej oceny takich posunięć – napisali Rosjanie w oświadczeniu.

– Przez cały rok, zamiast wzmacniać OBWE, Warszawa z oddaniem rujnowała jej fundamenty i robiła wszystko, co możliwe, by podkopać fundamentalną dla organizacji kulturę konsensusu i stymulować niebezpieczne odśrodkowe trendy” – piszą Rosjanie. „Staraniami prezydencji w organach tworzących politykę zapanował chaos. Tym samym wykazano całkowitą niezdolność do sprawowania tak odpowiedzialnego stanowiska. Warszawa nie tylko się skompromitowała, ale także wyrządziła nieodwracalne szkody prestiżowi organizacji jako całości – podkreślono.

Ponadto Rosjanie stwierdzili, że „staraniami prezydencji w organach tworzących politykę zapanował chaos. Tym samym wykazano całkowitą niezdolność do sprawowania tak odpowiedzialnego stanowiska. Warszawa nie tylko się skompromitowała, ale także wyrządziła nieodwracalne szkody prestiżowi organizacji jako całości”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Użytkownicy zdecydowali. Trump wróci na Twittera?

źródło: Interia.pl

(Visited 235 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj