Półnagie aktywistki najprawdopodobniej z ruchu Femen rzuciły się na kanclerza Olafa Scholza. Szef niemieckiego rządu, który uczestniczył w dniach otwartych w Urzędzie Kanclerskim, wygłosił ważne przemówienie, w którym poruszył m.in. temat wojny na Ukrainie.

Olaf Scholz wyjaśnił, że Niemcy przekazały dla armii ukraińskiej dużo broni. Dodał, że Władimir Putin planował atak na Ukrainę długo przed rozpoczęciem inwazji. Kanclerz dodał, że nie zamierza kończyć dialogu z rosyjskim prezydentem.

– Musi być jasne, że nie damy się zastraszyć – oświadczył Scholz.

Półnagie aktywistki rzuciły się na Olafa Scholza

Na koniec oficjalnej części wydarzenia, można było podejść do Olafa Scholza i zrobić sobie z nim zdjęcie. Do polityka podchodziły różne osoby pojedynczo lub w małych grupach.

W pewnej chwili zbliżyły się do niego dwie kobiety, ubrane na czarno. Szybko ściągnęły koszulki i roznegliżowane zaczęły eksponować napis „Embargo na gaz – teraz!”.

Szybko okazało się, że były to prawdopodobnie działaczki organizacji Femen, które domagały się embarga na gaz z Rosji. Zostały zatrzymane przez ochroniarzy, którzy odciągnęli je od kanclerza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Żydzi oskarżają w „Jerusalem Post”: „Polska nie chce brać odpowiedzialności za zbrodnie Holokaustu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceszef MSZ Rosji ostrzega państwa NATO: „Konsekwencje będą straszne”

źródło: Polsat News/ Twitter/ YouTube, tysol.pl

(Visited 186 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj