Amerykańskie media ogłosiły, że zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA został Joe Biden. Polityk wygłosił swoje pierwsze przemówienie, w którym przedstawił obietnice wyborcze. Podkreślił, że przede wszystkim będzie prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć.

W przemówieniu do narodu Bidena nie zabrakło wzniosłych i wspaniałych słów o zmianach czekających Amerykę. Z dumą podkreślił, że otrzymał 74 mln głosów, czyli najwięcej w całej historii oddanych na mandat prezydenta USA.

— Widziałem ogromny wybuch radości, to rodzi szanse i daje nadzieję na lepsze jutro — zaczął szczęśliwy Demokrata.

— Będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć, nie widzi stanów czerwonych i niebieskich, ale widzi Stany Zjednoczone. Chcę odbudować kręgosłup tego kraju, czyli klasę średnią — dodał 78-latek.

Zobacz również: Krzysztof Bosak o protestujących: Ludzie zaczadzeni antykulturą…

Nowy prezydent obiecał, że powoła zespół ekspertów do walki z koronawirusem. W tym i zapewne szerszym kontekście podkreślił, że „to czas na uzdrowienie Ameryki”.

Biden powtarzał, że jego głównym celem jest „przywrócenie Ameryce duszy”. Prawił również o „zjednoczeniu nas w domu” i doprowadzeniu do tego, że USA „znów będą szanowane na świecie”.

— Zawsze wierzyłem, że Amerykę da się opisać jednym słowem — „możliwości” — kontynuował Demokrata.

Moment przejęcia władzy w USA już się rozpoczął, a Biden jako prezydent-elekt będzie teraz pod specjalną ochroną. W grudniu nastąpi głosowanie Kolegium Elektorskiego, które powinno być formalnością. Wszystko wskazuje więc na to, że 20 stycznia zostanie zaprzysiężony nowy prezydent.

Z porażką nie potrafi się pogodzić prezydent Donald Trump, który jest przekonany, że doszło do wyborczych fałszerstw. Jego prawnicy już rozpoczęli pracę i składają liczne pozwy.

Joe Biden jest wprawionym politykiem z 47-letnim stażem. Biały Dom jest dla niego miejscem znanym, ponieważ przez okres dwóch kadencji był wiceprezydentem i wspierał Baracka Obamę.

Przeczytaj również:  Wiadomo, co będzie obejmował Polski Ład. W ostatniej chwili zrezygnowano z poprzedniej kontrowersyjnej nazwy

Jeszcze wcześniej pełnił obowiązki senatora, reprezentując Delaware.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 534 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here