Jednym z założeń KPO jest odchodzenie od samochodów spalinowych, a ich dalsze użytkowanie może wiązać się z dodatkowymi opłatami i podatkami.

Taki scenariusz doskonale wpisuje się w program polityczny lewicowych środowisk unijnych, którym bardzo zależy na zrealizowaniu programu Fit for 55, który zakłada całkowite przejście na samochody elektryczne.

Europoseł Patryk Jaki, który był gościem na antenie Radia Maryja, zabrał głos w sprawie nadchodzących zmian.

– Ekologizm to odmieniona wersja komunizmu. Chodzi o dobre cele – planetę, ale za tym kryje się postanowienie, żeby najsłabszych i średnio zarabiających pozbawić różnych możliwości, między innymi podróżowania – powiedział Patryk Jaki.

– Nie mówimy tylko o 2035 roku. „Kamienie milowe” mówią o dodatkowych opłatach za rejestrację samochodów spalinowych, aby po kilku latach wprowadzić podatek za poruszanie się samochodami spalinowymi. Rok 2035 jest rokiem docelowym, kiedy mielibyśmy całkowicie zrezygnować z samochodów spalinowych. Używa się ładnych słów, że wówczas samochody elektryczne będą tańsze niż samochody spalinowe. Nie tłumaczy się, dlaczego tak będzie. Samochody spalinowe mają zostać obłożone podatkami, ograniczeniami, dlatego ich użytkowanie stanie się drogie. Samochody elektryczne nie będą tańsze same w sobie, ale ze względu na konsekwencje związane z użytkowaniem samochodów spalinowych – wyjaśnił europarlamentarzysta.

– Ekologizm to odmieniona wersja komunizmu. Chodzi o dobre cele – planetę, ale za tym kryje się postanowienie, żeby najsłabszych i średnio zarabiających pozbawić różnych możliwości, między innymi podróżowania — stwierdził bez ogródek.

– Po co inwestujemy takie kwoty w autostrady, jeśli za chwilę nie będziemy mogli z nich korzystać? – pytał dalej Patryk Jaki.

– Jako Solidarna Polska sprzeciwiamy się temu od samego początku. Od samego początku przeciwstawiamy się pakietom klimatycznym i ekologizmowi. Hiperinflacja jest powodowana głównie niemądrą ideologią, która między innymi nakazuje Polsce importować węgiel, co jest absurdem – skwitował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: George Friedman: Przed Polską otwiera się szansa. Wasz kraj jest wschodzącą potęgą

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie nie mogą w to uwierzyć. To założył na siebie Władimir Putin

źródło: Radio Maryja.pl

(Visited 139 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj