Papież Franciszek wystąpił w filmie dokumentalnym poświęconym roli homoseksualistów w Kościele i potępił politykę separacji dzieci prowadzoną przez administrację Trumpa. Papież nazwał ją „okrucieństwem najwyższej formy”.

Franciszek wypowiedział się w temacie roli katolików LGBT w Kościele i zaznaczył, że wszyscy powinni czuć się mile widziani jako część wspólnoty.

— Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany — powiedział Franciszek.

— Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków — dodał papież.

Ponadto wezwał Kościół do głębszych zmian, jeśli chodzi o nastawienie wobec osób LGBT. Przywołał również odpowiedź na pytanie z 2013 r. o homoseksualnych księżach: „Kim jestem, by sądzić?”. Papież Franciszek zachęcał w wywiadzie, by katolicy koncentrowali się przede wszystkim na człowieczeństwie osób LGBT.

— Bóg stworzył cię gejem i takiego cię kocha. Twoja seksualność nie ma dla niego znaczenia — w takich słowach zwrócił się do jednego homoseksualisty. W swojej wypowiedzi papież skrytykował politykę administracji Donalda Trumpa, która zakłada rozdzielanie rodzin, które chcą nielegalnie wjechać do USA.

Przeczytaj również:  Papież Franciszek: "Pokój jest możliwy, kiedy milknie broń i zaczyna się dialog"

Zobacz również: Patryk Jaki odpowiada Mannowi: A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem

Konflikt między papieżem Franciszkiem a prezydentem Trumpem trwa już przeszło od 5 lat, od momentu, w którym głowa Kościoła zakwestionowała plan budowy muru wzdłuż granicy USA z Meksykiem.

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 989 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj