Papież Franciszek podjął się ryzykownej pielgrzymki do Iraku. Media ogłosiły ten moment historycznym i przełomowym dla Kościoła Katolickiego, ponieważ żaden z papieży nigdy wcześniej nie zdecydował się na taki krok.

— Przybywam jako pielgrzym pokutujący, by błagać Pana o przebaczenie i pojednanie po latach wojny i terroryzmu, prosić Boga o pocieszenie dla serc i o uleczenie ran — powiedział papież Franciszek przed wylotem do Iraku.

Zobacz również: Rosyjski siatkarz wulgarnie obraża Polskę. Aleksiej Spiridonow znów „popisał” się wyjątkowym chamstwem

Irak stał się pierwszym krajem, który odwiedził Ojciec Święty po wybuchu pandemii w 2019 roku.

Pielgrzymka duchownego zaczęła się od powitania na lotnisku w Bagdadzie, w którym wylądował około godziny 12. Wtedy doszło do spotkania z premierem kraju — Mustafą al — Kadhimim.

Potem papież Franciszek porozmawia z prezydentem Iraku — Barhamem Salihem, jak również z korpusem dyplomatycznym i przedstawicielami władz i społeczeństwa obywatelskiego.

Zobacz również: Grzegorz Braun wystartuje w wyborach w Rzeszowie? „A jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści!” [WIDEO]

W pierwszym dniu pielgrzymki przewidziane jest również spotkanie z duchowieństwem, które będzie miało miejsce w katolickiej katedrze obrządku syryjskiego Matki Bożej zbawienia w Bagdadzie.

Ojciec Święty w Iraku będzie przebywał do poniedziałku 8 marca i przenocuje w budynku nuncjatury apostolskiej w Bagdadzie.

— Bardzo pragnę spotkać się z wami, zobaczyć wasze twarze i odwiedzić waszą ziemię, starożytną i nadzwyczajną kolebkę cywilizacji. Przybywam jako pielgrzym pokoju, dążąc do braterstwa, ożywiony pragnieniem wspólnej modlitwy i wspólnego podążania — mówił w czwartek Ojciec Święty, nie kryjąc swojego zadowolenia z pielgrzymki.

źródło: wp.pl, youtube.com

(Visited 235 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj