propolski.pl: Prezydent Zełenski

„Oni depczą chrześcijańskie wartości”. Zełenski komentuje działania Putina

Wołodymyr Zeleński wygłosił przemówienie do swoich rodaków i poinformował o scenariuszu zwiększonej aktywności wojskowej ze strony Rosjan. Uważa, że Władimir Putin może wysłać nowe wojska i sprzęt, po to, by wzmocnić rosyjskie oddziały na frontach południowej i wschodniej Ukrainy.

Ukraiński wywiad dodaje, że „wróg zwiększył transporty kolejowe z wojskiem, sprzętem i amunicją na tereny działań wojennych”.

Rosyjskie wojska mają podążać w stronę miasta Bachmut na wschodzie Ukrainy. To właśnie tam rozgrywają się najcięższe walki.

Przypomnijmy, że Rosjanie próbują przejąć Bachmut od sierpnia. Na razie im się to nie udaje. Nowe wojska Moskwa ma również wysłać na front w południowej części Ukrainy. Ukraińskie władze boją się, że Rosjanie mogą podjąć się ataku w okresie świątecznym.

– Pamiętajcie, proszę, kto z nami prowadzi wojnę. W zbliżającym się okresie świątecznym mogą się znów uaktywnić rosyjscy terroryści. Oni depczą chrześcijańskie wartości i w ogóle wszelkie wartości. Dlatego, proszę, zwracajcie uwagę na sygnały alarmu przeciwlotniczego, pomagajcie sobie wzajemnie i wzajemnie siebie chrońcie – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poszedł na Śnieżkę w szortach. „Niektórzy turyści się nie nauczą”

źródło: naszdziennik.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these