Media obiegła zaskakująca informacja o tym, że niemiecki wydawca gier planszowych planuje usunąć czarne kostki do gry. W dodatku przeprasza wszystkich, których uczucia mogły zostać urażone.


Chodzi o firmę Hans im Glück. Jak przekazał niemiecki dziennik „Berliner Zeitung”, głównym powodem jest domniemany rasizm i skojarzenie kostek do gry z niewolnikami. Wydawca przeprosił i zapowiedział, że od tej pory będzie produkował tylko białe kostki do gry.

Gazeta podała również przykłady gier planszowych, w których daje się zaobserwować „wątki rasistowskie”. Wśród nich znalazł się tytuł „Puerto Rico”, w którym wcielamy się w rolę kolonisty, osadnika, budowniczego lub kupca i wysyłamy towary do Hiszpanii. Jeżeli chodzi o inną grę, która podpadła „antyrasistom”, to dotyczy ona „ludów koczowniczych” w Afryce, które odnajdują i wydobywają rozmaite surowce.

Niedawno uwagę zainteresowanych przykuł także włoski twórca gier Daniele Tascini z serią „Marco Polo”. Część graczy miała zauważyć i narzekać na to, że robotnicy, którzy mogli zostać kupieni w grze, byli oznaczeni za pomocą czarnej kostki. To po raz kolejny przywodziło skojarzenie z „czarnoskórymi niewolnikami”.

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 232 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Hit! Dziennikarka wpadła w pracy pod samochód, jednak nie przerwała relacji. Internauci w szoku [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here