Strona główna Europa Niemiecka polityk oburzona sytuacją w naszym kraju: „Polski rząd postępuje jak komuniści”

Niemiecka polityk oburzona sytuacją w naszym kraju: „Polski rząd postępuje jak komuniści”

4 min czytania
0
0
1,311
Niemiecka polityk - Katarina Barley

Niemiecka polityk Katarina Barley z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec udzieliła wywiadu dla Deutsche Welle. Wyjaśniła, że „jest zszokowana” działaniami polskiego rządu. Jej zdaniem Polska ma poważny problem, który powinien zostać niezwłocznie rozwiązany.

Niemiecka polityk oceniła, że polski rząd postępuje jak komuniści.

— Niczym nie różnią się od działań władzy komunistycznej — stwierdziła Barley.

Jej krytyka dotyczyła sporu o reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego zapytana, dlaczego aż tak negatywnie ocenia działania polskiego rządu, odpowiedziała:

— Właściwie to jestem zszokowana tym, że choć wobec Polski toczy się procedura z art. 7 o naruszenie praworządności, polski rząd chce szybko wprowadzić kolejne kontrowersyjne zmiany w wymiarze sądownictwa. Moim zdaniem ta proponowana reforma otwiera zupełnie nowy wymiar — wyjaśniła w rozmowie z Deutsche Welle.

Dodała, że Prawo i Sprawiedliwość neguje funkcjonowanie całej Unii Europejskiej i nie chce się podporządkować.

— Moim zdaniem obecne działania polskiego rządu niczym nie różnią się od działań władzy komunistycznej. Bo stanowisko: „tylko ja mam rację, a każdy, kto mnie krytykuje, jest kłamcą, zdrajcą, przestępcą i musi być ukarany” to podejście charakterystyczne dla władzy totalitarnej — dodała wiceprzewodnicząca PE.

Niemiecka polityk sprzeciwiła się karaniu dyscyplinarnemu sędziów za stosowanie prawa unijnego zamiast polskiego. Jej zdaniem takie zachowanie podkopuje wszystkie wartości i zasady, na których opiera się Unia Europejska.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Sylwia Spurek zapowiedziała wegańską rewolucję. "W przyszłym tygodniu odwiedzają mnie szczególni goście i gościnie"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Prezydent Francji przyleci do Polski na początku lutego. Odwiedzi Warszawę i Kraków

We Francji wciąż trwają awantury i zamieszki. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta. …